Veda a ezoterika sa prelínajú - Rastlinní upíri

Zaujímavý výskum urobili vedci z univerzity v Bielefelde, dokazuje, že aj rastliny dokážu čerpať energiou jedna z druhej. Po tom, čo sa ukázalo, že rastliny sú zdrojom pozitívnej a negatívnej energie, vnímajú naše emócie a náš vzťah k nim a podľa toho sa im darí, že čistia ovzdušie, je teraz najnovšie známe, že sú alternatívnym zdrojom energie jedna pre druhú.
Objavitelia tohto javu výskumný tím pod vedením profesora Dr. Olafa Kruseho tvrdia, že je to významný krok v oblasti bioenergie a dá sa predpokladať, že ďalší výskum dokáže, rovnaké správanie u ľudí. Konkrétne bola zatiaľ skúmaná zelená rasa Chlamydomonas reinhardtii, ktorá sa neživí iba fotosyntézou, ale čerpá energiu aj od rastlín z jej okolia. Výsledky výskumu boli uverejnené v on-line časopise Nature Communication.
V rámci výskumu bioenergií sa potvrdil fakt, že ľudia a rastliny sú rovnaké v tom, že potrebujú na svoj rozvoj vodu a svetlo. Tým že sme v podstate z vody sa dajú vysvetliť naše emocionálne stavy. Ako vieme, voda je vodič a my nasávame z okolia energie jednotlivých ľudí, rastlín prostredia a oni potom korešpondujú alebo nekorešpondujú s našimi energiami. Potom to v realite znamená, že sa niekde cítime ako ryba vo vode a odinakiaľ by sme najradšej doslova utiekli, až tak nám to prostredie prekáža. Práve prostredie a ľudia s ktorými sa cítime dobre, nám poskytujú zrkadlo o nás. Ak budeme pozorne sledovať svoj život spätne, zistíme, že vždy keď sme sa niekde posunuli, prešli nejako zmenou a je jedno či kvalitatívne vyššou alebo sme padli späť, zmenilo sa aj prostredie a ľudia, ktorí nás obklopovali. Ak aj ostali, zmenili sa naše vzťahy. Počas života sa vám určite stalo, že vás niektorí ľudia doslova vyčerpali, odsali z vás energiu. V literatúre sa často nazývajú energetickými upírmi. Často nás pred nimi autori varujú. Z ich upírizmom to však nemusí byť ešte celkom jasné. Ostatné výsledky výskumu profesora Kruseho, ak ich aplikujeme na človeka, hovoria skôr o tom, že každý z nás sa za istých okolností môže stať upírom.
Profesor Dr. Olaf Kruse a jeho tím, vyšľachtili mikroskopicky malé zelené riasy druhu Chlamydomonas reinhardtii a objavili, že keď sa potýkajú s nedostatkom energie, môžu tieto jednobunkové rastliny čerpať energiu zo susedných rastlín. Riasa vylučuje enzýmy (tzv. celulózne enzýmy), ktoré celulózu trávia, tzn.. rozkladajú ju na menšie častice. Tie sú potom transportované do buniek a premenené na zdroj energie. Riasa tak môže ďalej žiť a rásť. „Toto je po prvý raz, kedy sa nám podarilo potvrdiť takéto správanie, vraví profesor a pokračuje: Riasy môžu tráviť celulózu, čo je v rozpore so všetkými doteraz zistenými poznatkami. Rastlina požiera rastlinu.“
Ak by som to chcela previesť do ezoteriky, tak už dávno existuje teória, že za smrť mnohých partnerov môže práve táto schopnosť človeka. Kým jeden kvitne, ten druhý chradne. V tomto ohľade je dobré prečítať si knihu Kurta Tepperweina Som z teba chorý.
Psychologička Bader-Lee v tejto súvislosti povedala, že keď energetické štúdie postúpia ďalej, zrejme sa zistí, že ľudia reagujú rovnako, pretože ľudský organizmus je veľmi podobný rastlinnému, potrebuje čerpať energiu na „dobitie emocionálneho stavu – to môže v podstate povzbudiť bunky, alebo naopak spôsobiť zvýšenie kortizolu a bunky tak odrovnať, v závislosti od typu emočného spúšťača.
Obrovský význam má podľa psychologičky tento objav aj preto, lebo vedecká oblasť bioenergie sa rýchlo rozvíja a tak o chvíľu budeme mať vedecké dôkazy o tom, že liečitelia naozaj vedia liečiť na základe práce s energiou, že to nie je nijaké šarlatánstvo, ale normálna ľudská činnosť, ktorá sa dá učiť a rozvíjať. Dokáže sa aj to, že človek je na tomto základe schopný liečiť sa energiou nielen od človeka, ale aj od rastlín a živočíchov a samozrejme aj pobytom v prírode.
-
Erika Vincoureková
Múdrosť na dnes
„Každý má práve toľko samoľúbosti, koľko mu chýba rozumu."